Ravanda Şenliği’nin Bu Yıl 4’üncüsü Gerçekleştirildi.

Ravanda Şenliği

Ravanda Festivali’nin Bu Yıl 4’üncüsü Gerçekleştirildi.

Hüsnü M. Özyeğin Vakfı tarafından yürütülen Ravanda Havzası Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında ilki 2012 yılında yapılan Ravanda Festivali’nin bu yıl 4’üncüsü gerçekleştirildi.

Musabeyli İlçesine bağlı Aşağı Kalecik Köyü’nde bulunan ilkokulun bahçesinde gerçekleştirilen festivale, Vali Yardımcısı Çetin Kılınç, İl Özel İdare Sekreteri Mustafa Bolat, Polateli Kaymakamı Adem Uslan, Kilis Valiliği Özel Kalem Müdürü Murat Hüseyin Türkmenoğlu ve proje köylerinden muhtarlar katıldı.

Bu yıl gerçekleştirilen festivalin en önemli özelliği, Aralık 2014 yılında resmi olarak kurulan Ravandalı Kadınlar Derneği’nin ev sahipliğinde yapılmasıydı. Ravandalı Kadınlar Derneği Başkanı Hatice Fellahoğlu, festivalin açılışında bir konuşma yaparken, protokole armağan edilen dernek ürünleri de beğeni topladı.

Festival kapsamında oluşturulan çocuk korosu izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Bunun yanı sıra “En Güzel Kilis Keçisi”, “En Güzel Kilis Karası Üzümü” ve “En Lezzetli Kilis Yemekleri Yarışması” gerçekleştirildi.
Festivalin sonunda Ravandalı Kadınlar Derneği’ne destek olan katılımcılara Derneğin rozeti takılarak fahri üyelik sertifikaları Hatice Fellahoğlu tarafından takdim edildi.

Festival ile ilgili basında çıkan haberler:

http://www.milliyet.com.tr/ravanda-festivali-nin-bu-yil-4-uncusu-kilis-yerelhaber-963649/
http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/kilis-haberleri/ravanda-festivali-nin-bu-yil-4-uncusu-gercekles_165894
http://www.songundem.com/haber/16722665/

Yorum Yapılmamış

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir